,,Ach ta Pipi”

W dniu  12  lutego w  Wyszkowskim Ośrodku Kultury ,,Hutnik’’ uczniowie  klas: IIIa, IIIb i IIb  pod opieką swoich wychowawczyń  p.A.Powierży,  p. T. Wójcik i p. M. Podolak obejrzeli spektakl teatralny pt. ,,Ach ta Pipi” na motywach powieści ,,Pipi  Pończoszanka”  szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren  w wykonaniu aktorów  Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia .  Pipi, dziewczynka o bogatej fantazji  oraz wielkim poczuciu humoru , właścicielka worka złotych monet , małpki  i konia, mieszka sama w willi ,,Śmiesznotka”.  Pozostawiona sama sobie popełnia wiele niezręczności,  opowiada  niestworzone historie, przez co popada nieraz w poważne tarapaty, jednak zawsze staje po stronie poszkodowanych i słabszych, kierując się dobrem innych.  Ciekawa, kolorowa scenografia  uzupełniona projekcją multimedialną, zaangażowana gra aktorów, wesołe piosenki, dostarczyły  małym widzom wielu wrażeń i tematów do rozmów.

Opracowała:  M. Podolak