Dzień pizzy

Pizza jest jedną z najpopularniejszych potraw, znanych na całym świecie. Danie dzięki wielkiej sławie doczekało się swojego święta, jakim jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Obchodzi się go 9 lutego. Uczniowie z grupy I wysłuchali ciekawostek na temat Włoch. Poznali zwyczaje i tradycje obowiązujące w tym kraju. Najważniejszym punktem zajęć były ciekawostki na temat pizzy. Obejrzeliśmy film pt."Wszystko o pizzy". Po obejrzeniu filmu każdy uczeń miał okazję do wykonania własnej pizzy z masy solnej i ozdobienia jej farbami. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości.

Opracowała: Mariola Szumacher