Wybory SU 2018/2019

Dnia 25 września 2018 r. w Zespole Szkolno -  Przedszkolnym w Zabrodziu odbyły się demokratyczne wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Zgodnie z regulaminem Szkolnego Samorządu Uczniowskiego wzięli w nich udział uczniowie klas IV-VIII. Kandydatami w wyborach byli przedstawiciele samorządów klasowych. Każdą klasę reprezentowało trzech uczniów. W tym roku głosowanie przeprowadziła komisja wyborcza złożona z uczniów klas VII i VIII. W wyborach wzięło udział łącznie 189 uczniów. Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:

Lp.

Szymon Izdebski

25.

Dominik Pergół

Ponadto oddano 5 głosów nieważnych (zaznaczono więcej niż 1 osobę).

Największą liczbę głosów uzyskała Oliwia Staśkiewicz z klasy VIII A i tym samym została przewodniczącą Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Daniel Banasiak z klasy  VIII B został zastępcą przewodniczącego. Klaudia Napłoszek z kl. VIII A uzyskała 33 głosy i została członkiem zarządu.

Tego samego dnia odbyło się również głosowanie na opiekuna samorządu. Większością  głosów opiekunem SU została p. Dorota Sosnowska, natomiast p. Marta Grodzka będzie pełniła funkcję wspomagającą działania samorządu.

Przeprowadzeniem wyborów oraz liczeniem głosów zajmowała się komisja wyborcza w składzie: Aleksandra Klusek, Martyna Chmiel, Karol Chmiel, Daniel Skwara, Wiktor Kochański, Kornelia Augustyniak, Oliwia Królik.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Dorota Sosnowska