Dzień Emotki

W ramach Tygodnia Szczęścia obchodziliśmy w tym roku „Dzień Emotki”. Świętujemy go dnia 19 września, ponieważ najpopularniejszy do dziś znaczek :- ) został użyty po raz pierwszy właśnie 19 września 1982 roku.

Poznajmy kilka ciekawostek dotyczących emotek:

•  jest ich 845, choć regularnie używamy tylko kilku z nich;
  •  codziennie na aplikacjach i Facebooku pojawiają się 5 miliardów razy;
  •  na Facebooku  2 miliardy użytkowników stosuje je 60 mln razy dziennie;
  •  znacznie chętniej komunikujemy się nimi na Messengerze, gdzie dziennie stosujemy je aż 5 miliardów razy. Badanie „2016 Emoji Report” mówi, że w roku ubiegłym, w samych tylko wiadomościach mobilnych, emotikonek użyto aż 2,3 tryliona razy!

W naszej szkole „Dzień Emotki” został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski w poniedziałek 21 września 2020r. Uczniowie oraz nauczyciele przygotowali na ten dzień emotki wyrażające ich nastrój, które następnie przykleili do ubrania. To był naprawdę emocjonujący dzieńUśmiech

Dorota Sosnowska