PIKNIK RODZINNY POŻEGNANIE LATA W KOLORZE BURACZKOWYM

W dniu 4 października 2020 roku w zabytkowym młynie „Nowość” w Niegowie Stowarzyszenie „Bractwo Zabrodzkie” zorganizowało po raz kolejny Piknik Rodzinny Pożegnanie lata. W tym roku tematem przewodnim był buraczek. Jak co roku jedna z wystaw przygotowana została z prac plastycznych wykonanych przez grupy przedszkolne i oddziały zerowe Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Adelinie, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Zabrodziu, Przedszkole „Leśne Skrzaty” oraz Niepubliczne Przedszkole „Zaczarowany Ołówek”. Na wystawie zatytułowanej „Buraczkowe figle” znalazły się również plakaty wykonane przez świetlicę szkolną popołudniową. Wystawę przygotowały wspólnie panie: Katarzyna Walczyk, Angelika Powierża i Barbara Redlicka.

Oprócz tego podczas pikniku przeprowadzono owocowo-warzywne warsztaty plastyczne dla dzieci. Podczas warsztatów do malowania wykorzystane zostały: burak czerwony, aronia, kapusta pekińska, liście różnych gatunków drzew i farby. Warsztaty prowadziły panie: Katarzyna Walczyk, Renata Gzowska, Mariola Szumacher i Barbara Redlicka. Warsztaty cieszyły się bardzo dużym powodzeniem, zarówno dzieci jak i ich rodzice pytali, kiedy będą następne.

Opracowała: Barbara Redlicka