Europejski Dzień Języków Obcych 2020

Europejski Dzień Języków Obcych za nami. Dzień ten był obchodzony pod hasłem: Język wokół nas! Z powodu pandemii wydarzenie to miało nieco inny charakter niż wcześniej. Zachowując wszelkie środki ostrożności uczniowie m.in. poszukiwali języka angielskiego i niemieckiego w otaczającym nas świecie. I znaleźli!

Korytarze naszej szkoły zapełnione były napisami w językach, których nasi uczniowie mają okazję się uczyć. Były to zarówno podpisy sal, pomieszczeń gospodarczych, nauczanych przedmiotów, jak również tzw. tongue twisters – łamańce językowe. I to własnie one zwracały największą uwagę – nie tylko uczniów, ale także nauczycieli i pracowników, którzy w zabawny sposób próbowali je wymówić. A oto i jeden z nich: How much wood would a woodchuck chuck, if a woodchuck could chuck wood?

Dzieciaki z przedszkola i zerówek zrobiły również przegląd swojej garderoby. Co takiego znaleźli? Fantastyczne T-shirty, które zdobiły napisy w języku obcym. Niejeden przedszkolak był zaskoczony tym, co ma napisane na bluzeczce.

Natomiast dla uczniów klas piątych i szóstych przygotowany był konkurs językowy z cyklu “Word word word”, który sprawdził znajomość wybranych słówek z języka angielskiego. Zadaniem uczestników było przetłumaczyć podane słówka z języka polskiego na język angielski bądź odwrotnie.

Europejski Dzień Języków Obcych uważamy za udany! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Opracowała: S. Szczerba