Światowy Dzień Zespołu Downa

21.03.2021r. świętowaliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Dlatego też tego dnia zakładaliśmy dodatkową skarpetkę, niepasującą do kompletu, która jest wyrazem tolerancji i jednocześnie symbolizuje solidaryzowanie się z osobami z Zespołem Downa, które mimo różnic genotypowych są radosnymi i pełnymi życia osobami.  Tym sposobem pokazujemy, że różni nas tak niewiele – jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak nasza dodatkowa niepasująca skarpetka. Przedszkolaki postanowiły włączyć się do akcji i świętować jeden dzień dłużej na znak solidarności 22.03.2021r. przyszły do przedszkola w niepasujących do siebie skarpetkach.

Angelika Powierża