Mikołajki

Dnia 7 grudnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z klas szóstych wybrali się z mikołajkową wizytą do naszych przedszkolaków z grupy 3 i 4-latków. Dzieciaki były nieco zdziwione widząc swoich starszych kolegów w czerwonych czapeczkach, ale z zaciekawieniem czekały na to, co się wydarzy.

Naszym celem było obdarowanie najmłodszych dzieci w szkole maskotkami zebranymi podczas październikowej dyskoteki szkolnej. Poprosiliśmy maluchy, aby zaopiekowały się przyniesionymi przez nas pluszakami. Przedszkolaki było mocno onieśmielone, ale przyjęły misie i z lekkim uśmiechem na twarzy pomachały nam na pożegnanie.

Sytuacja była niecodzienna zarówno dla maluchów, jaki i szóstoklasistów, którzy wcielili w życie hasło- „I ty możesz zostać świętym Mikołajem”. Przekazaliśmy do przedszkola ponad 70 pluszowych zabawek i przekonaliśmy się, że dawanie upominków może być równie przyjemne jak ich przyjmowanie.

M. Antczak