Regulamin świetlicy szkolnej

Regulamin świetlicy dla dzieci dojeżdżających

1. Zajęcia świetlicy szkolnej dla uczniów dojeżdżających odbywają się według opracowanego planu zajęć i planu dowożenia.
  2. Na zajęcia uczęszczają uczniowie, których rodzice dokonali pisemnego zgłoszenia na zajęcia świetlicowe. Wniosek, zaś został rozpatrzony pozytywnie.
  3. W momencie zapisu dziecka do świetlicy rodzice/opiekunowie prawni mają obowiązek zapoznać się z Regulaminem Świetlicy dla dzieci dojeżdżających.
  4. Zajęcia świetlicowe dla uczniów dowożonych autobusem odbywają się od 700 do 800 oraz po południu, po zakończonych zajęciach lekcyjnych.
  5. Uczniowie, którzy zostaną przywiezieni autobusem do szkoły, zgłaszają się pod opiekę nauczycieli świetlicy.
  6. Po skończonych lekcjach uczniowie dowożeni, którzy czekają na odwóz zgłaszają się na zajęcia świetlicowe.
  7. Zarówno uczniowie, którzy w danym dniu korzystają ze świetlicy, jak i Ci którzy nie korzystają ze świetlicy po sprawdzeniu i odnotowaniu przez nauczyciela obecności udają się pod jego opieką do autobusu.
  8. Za wyprowadzenie uczniów do autobusu odpowiada nauczyciel świetlicy pod opieką którego przebywają.
  9. Uczniowie dojeżdżający oczekują na autobus w wyznaczonym do tego celu miejscu (hol dolny).
  10. Uczniowie korzystający ze świetlicy podczas przerwy opuszczają świetlicę i przebywają w tym czasie na korytarzu pod opieką nauczyciela dyżurującego.
  11. Uczniowie mogą być zwolnieni z zajęć przez rodziców osobiście lub pisemnie. Decyzję o zwolnieniu uczestnika zajęć zawsze podejmuje nauczyciel świetlicy.
  12. Nauczyciel  świetlicy prowadzi rejestr obecności uczniów.
  13. Uczniowie przebywający w świetlicy korzystający z przewozu autobusem przebierają się w szatni nie wcześniej niż na pięć minut przed dzwonkiem, kończącym godzinę lekcyjną.
  14. W świetlicy obowiązuje obuwie szkolne.
  15. Uczestnicy zajęć świetlicowych zobowiązani są do przestrzegania regulaminu, zasad bezpieczeństwa i wykonywania poleceń nauczycieli świetlicy.
  16. Jeżeli uczeń został wpisany na listę uczniów dojeżdżających, a później nie korzysta z dowozu i świetlicy, wychowawca świetlicy wyjaśnia z rodzicami i skreśla ucznia z listy dojeżdżających na podstawie pisemnej rezygnacji rodziców.
  17. Nauczyciel świetlicy odpowiada wyłącznie za bezpieczeństwo uczniów, którzy zostali powierzeni jego opiece, czyli zostali przyprowadzeni do świetlicy lub zgłosili się do niej sami przed lub po zakończonych obowiązkowych i dodatkowych zajęciach edukacyjnych.
  18. Uczniowie mają obowiązek szanować i dbać o wyposażenie świetlicy.
  19. Nauczyciele pracujący w świetlicy nie ponoszą odpowiedzialności za wartościowe przedmioty przynoszone przez uczniów do szkoły.
  20. Nauczyciele mają obowiązek niezwłocznie powiadomić dyrektora placówki o problemach zaistniałych podczas zajęć lub powtarzających się nieobecnościach ucznia.
  21. Nadzór nad świetlicą sprawuje dyrektor placówki lub osoba przez niego wskazana.
  22. W sprawach nieuregulowanych decyzję wiążącą podejmuje dyrektor placówki lub osoba przez niego wskazana.
  23. Harmonogram zajęć wywieszony jest w ogólne dostępnym miejscu, na gazetce informacyjnej.

Regulamin zatwierdzony uchwałą Rady Pedagogicznej nr 4/I/2022/2023 z dnia 29 sierpnia 2022 r.